Trawertyn Magnat film instruktażowy
Tynk mineralny jak nakładać? Poradnik jak położyć tynk mineralny
4 września 2018
Tynkowanie ścian tynkiem mineralnym drobnoziarnistym
Wybieramy tynk na ścianę: parametry i specyfika tynku mineralnego drobnoziarnistego
29 października 2018
Pokaż wszystkie

3 niezwykłe i modne pomysły na tynk ozdobny w przedpokoju

Trawertyn w przedpokoju

Przedpokój jest wizytówką domu. Zapowiada wszystko to, czego mogą spodziewać się goście w pozostałych pomieszczeniach. Jak sprawić, by przyciągał uwagę i wyglądał „jak z obrazka”? Połóż trawertyn na ścianę w przedpokoju, a odmienisz jego wygląd wykorzystując tylko tynk ozdobny. Postaw na styl afrykański lub improwizuj z barwnymi akcentami! Baw się do woli wzorami i kolorami.

Czym jest tynk ozdobny Trawertyn MAGNAT Style?

Trawertyn to innymi słowy tynk ozdobny. Ten drobnoziarnisty tynk mineralny, dzięki odpowiedniej aplikacji, bardzo dobrze odwzorowuje naturalny trawertyn imitując wżery i ubytki naturalnego kamienia. Trawertyn MAGNAT Style jest odporny na działanie bakterii i grzybów, na zmywanie i szorowanie na mokro, a przy tym zapewnia „oddychanie ścian”. Co więcej, możesz łatwo dobrać jego kolor do stylu wnętrza.
MAGNAT Style Trawertyn

Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, możesz z powodzeniem nadać pomieszczeniom unikalny charakter. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku przedpokoju, który często kojarzy się z pomieszczeniem istniejącym tylko po to, by zdjąć tam kurtkę i buty. Nic bardziej mylnego! Dlatego, jeśli chcesz mieć piękny przedpokój, przygotowaliśmy dla ciebie kilka pomysłów na jego metamorfozę.

3 modne pomysły na tynk ozdobny w przedpokoju

Trawertyn na ścianę w przedpokoju z pomysłem: motywy afrykańskie

Fascynują cię odległe afrykańskie lądy, piaszczyste pustynie, dzikie zwierzęta… Chcesz przenieść ten świat do swojego domu? Postaw na odpowiednie wykończenie ścian w przedpokoju – trawertyn sprawdzi się tutaj znakomicie. W starożytności w Egipcie służył do wytwarzania ozdobnych naczyń i figur, dzisiaj gości na wewnętrznych ścianach domów. Występuje w ciepłych, piaskowych i beżowych odcieniach. Malownicze wyżłobienia w materiale przywołują egzotyczny klimat i sprawiają, że poczujesz się jak na wyprawie w głąb Sahary. Dodaj do tego odpowiednie akcenty jak na przykład rośliny, rzeźby i zasłony okienne – ożywią pomieszczenie i podkreślą jego egzotyczny charakter.

Kolor na suficie i neutralne ściany? Dlaczego nie?

Wśród części domu, na które najbardziej zwracają uwagę goście, rzadko znajduje się sufit. Zazwyczaj pozostaje biały. Jednak wygląd tej powierzchni może sprawić, że twój przedpokój będzie wyróżniał się na tle innych. Postaw na zdecydowany kolor sufitu przy jednoczesnym zneutralizowaniu barw na ścianach. Osiągniesz znakomity efekt bez znacznego nakładu pracy. Jeśli chcesz, wykorzystaj do pokrycia sufitu tynk ozdobny, w wybranym kolorze. Dopasuj również dodatki do kolorystyki sufitu – szafkę, wieszaki, ramę lustra, dywan. Nikt nie przejdzie obojętnie wobec tak wyjątkowego wnętrza!

Miodowe akcenty w przedpokoju

Niebieski sufit w pokoju
Ciepłe i przytulne pomieszczenia stanowią swoistą klasykę gatunku. Kojarzą się z wizytą u babci, smacznym obiadem i poczuciem bezpieczeństwa. Sprawdzają się zawsze, ponieważ wyglądają estetycznie i nie sprawiają wrażenia przekombinowanych. Dlatego też, jeżeli chcesz postawić na tradycyjne wykończenie ścian w przedpokoju, wprowadź spokojną kolorystykę pomieszczenia. Dodaj gdzieniegdzie kilka drobiazgów w miodowym kolorze – to hit sezonu, który jednocześnie jest bardzo uniwersalny.

Jeśli jednak preferujesz bardziej nowatorski styl, spróbuj wykorzystać kontrasty. Przewagę surowych, białych ścian zestaw z jedną w wyrazistym, miodowym kolorze. Wykorzystaj elementy strukturalne – tynk dekoracyjny doda trójwymiarowości i sprawi, że z pozoru zwyczajne pomieszczenie stanie się niepowtarzalne.