beżowy salon
Marzy ci się beżowy salon? Zobacz nasze propozycje
25 lutego 2020
Jaki kolor ścian do jasnych mebli
Jaki wybrać kolor ścian do jasnych mebli?
25 lutego 2020
Pokaż wszystkie

Beżowa łazienka – podpowiemy, jak urządzić

beżowa łazienka

Łazienka w kolorach nude jest przytulna oraz bardzo jasna. To bezpieczny wybór aranżacyjny – nigdy nie wyjdzie z mody i łatwo dopasujesz kolor do różnych stylów wnętrzarskich. Z czym doskonale łączy się łazienka beżowa? Z drewnem, bielą, szarościami i złotem. Sprawdź jak ją urządzić, by wyglądała intrygująco.

Często pada stwierdzenie, że beże są nudne, a jednolite wnętrza – banalne. Odpowiednie dodatki, kolory i aranżacja wnętrza pomogą Ci przełamać ten stereotyp. Tak naprawdę już sam wybór barw na ściany daje szerokie pole do popisu, bo beżowa łazienka może mieć zarówno odcień ciepłego brązu, jak i szarej bawarki.

Nie bój się eksperymentować – tu trudno o błędy, bo pomieszczenia w odcieniach nude są niezwykle uniwersalne i komponują się z wieloma dodatkami.

łazienka beżowa

Łazienka – beżowa strefa relaksu

Odcienie beżu, zastosowane we wnętrzach, pozytywnie wpływają na poczucie bezpieczeństwa. Tak zaaranżowane pomieszczenia sprawiają wrażenie większych, cieplejszych oraz bardziej przytulnych i to zaraz po przekroczeniu progu. W otoczeniu beżowych barw łatwiej uspokoić myśli, wyciszy się, czy zrelaksować (na przykład podczas kąpieli).

Beżowy kolor jest niezwykle uniwersalny. Współgra z większością barw oraz stanowi dobre tło do cięższych mebli. Jedyne ryzyko, jakie niesie ze sobą beżowa aranżacja, to monotonia, która może wkraść się do wnętrza. Jak uniknąć takiej sytuacji? Wybierz odpowiednie połączenia kolorystyczne. Dzięki nim Twoja łazienka – beżowa strefa relaksu – będzie wyglądała niebanalnie. Z jakimi kolorami zestawić ściany nude?

Biel i czerń to odcienie, które sprawdzają się zawsze i do każdej aranżacji – skorzystaj z nich. Dobrym pomysłem będzie też szaro-beżowa łazienka. Jeśli szukasz odważniejszych stylizacji, postaw na granat lub ciemną zieleń. Z ich pomocą również powstanie niebanalna, beżowa łazienka. Jakie dodatki do niej dobrać? Zdecydowanie te złote lub drewniane.

aranżacja beżowej łazienki

Farby odporne na działanie wilgoci to dobry wybór do łazienki, ale nie jedyny. Ciekawą aranżację uzyskasz też stosując tynk mineralny. Dzięki niemu biało-beżowa łazienka oraz ta łączona z szarościami, zyska ciekawy wygląd. A wszystko wyłącznie za sprawą samego malowania.

Twojej uwadze polecamy szczególnie Trawertyn MAGNAT Style, który tworzy doskonałą imitację naturalnej skały. Zastosuj go, a Twoja biała lub szaro-beżowa łazienka nigdy nie będzie wyglądała nudno.

Trawertyn – co go wyróżnia?

Trawertyn MAGNAT Style występuje w postaci drobnoziarnistego tynku mineralnego. Za sprawą odpowiedniej aplikacji bez trudu odwzorujesz na ścianie naturalny kamień. Zastosuj go wszędzie tam, gdzie klasyczny kamienny blok nie może zostać zamontowany. Biało beżowa łazienka, urozmaicona o trawertyn, sprawdzi się szczególnie w rustykalnych aranżacjach i wnętrzach urządzonych na przykład na styl włoski.

Struktura jest odporna na zmywanie i szorowanie na mokro. Zapewnia „oddychanie ścian” oraz ochronę powierzchni przed działaniem szkodliwych bakterii i grzybów. Dzięki temu biała lub beżowo-szara łazienka z trawertynem nie tylko ciekawie wygląda, ale także jest bardzo praktyczna i trwale wykończona.

Jak uzyskać kamienny efekt? Poza tynkiem strukturalnym, do odwzorowania na ścianie trawertynu potrzebujesz jeszcze farby podkładowej MAGNAT Style, pigmentu barwiącego MAGNAT Style oraz Lakier Rustykalny MAGNAT Style.

beżowa łazienka z trawertynem

Beżowa łazienka z trawertynem

Tynk imitujący trawertyn doskonale sprawdza się zarówno w dużych, jak i małych pomieszczeniach – nie przytłacza przestrzeni. Dzięki niemu beżowo-szara łazienka zyskuje unikatowy dekor, nawet na najmniejszej powierzchni. Efekt do złudzenia przypomina naturalny kamień, dzięki czemu tak doskonale zastępuje płytki. Jak użyć go we wnętrzu?

Trawertyn idealnie sprawdzi się do podzielenia wnętrza, ale śmiało wykorzystaj go także jako motyw przewodni łazienki. Tynk strukturalny zastosuj na jednej ze ścian i dopełnij nim beżową aranżację pomieszczenia. Strukturą podkreśl powierzchnię z lustrem lub urozmaić nim największą wolną przestrzeń w łazience.

beżowa łazienka aranżacje

Bez problemu możesz go zastosować także wtedy, gdy w łazience, poza kolorem nude, użyłeś także szarej czy białej farby. One równie dobrze współgrają z tynkiem ozdobnym. Sam trawertyn występuje w szerokiej gamie kolorystycznej, o mniej lub bardziej stonowanym odcieniu. Do łazienki utrzymanej w jasnej, neutralnej kolorystyce, użyj struktury w odcieniach szarości, beżu lub popielu.

Trawertyn sprawia, że przestrzeń jest niebanalna i ciekawa. Jakie dodatki jeszcze bardziej podkreślą wyjątkowość aranżacji? Zdecydowanie złota lub miedziana armatura, biała ceramika, czarne akcesoria oraz meble wykonane z naturalnego drewna.