Tynk strukturalny na trzy sposoby
Tynk strukturalny na trzy sposoby – przedpokój, sypialnia, łazienka
11 stycznia 2019
Styl rustykalny w mieszkaniu
Mieszkanie w stylu rustykalnym – wykorzystaj efekt trawertynu
11 lipca 2019
Pokaż wszystkie

Efekt trawertynu – dodaj swojemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru

Efekt trawertynu dodaj swojemu wnetrzu niepowtarzalnego charakteru

Oryginalny trawertyn to kamień naturalny, znany już od czasów starożytnych. Dziś wykorzystuje się go w architekturze i wystroju wnętrz – służy do wykończenia podłóg, blatów czy ścian. Trawertyn to materiał ekskluzywny, drogi. Nie musisz jednak inwestować w prawdziwy kamień, aby móc cieszyć się jego urokiem. Podobny efekt osiągniesz dzięki zastosowaniu tynku dekoracyjnego. Zobacz, jak uzyskać efekt trawertynu niskim kosztem i małym nakładem pracy.

Efekt trawertynu na ścianie – modne wnętrze w Twoim domu

Trawertyn to mineralny, drobnoziarnisty tynk, stworzony na bazie spoiwa wapiennego. Prawidłowa aplikacja produktu pozwala doskonale odwzorować oryginalny trawertyn, z licznymi ubytkami i charakterystycznymi wżerami. Tynk dekoracyjny pięknie prezentuje się na kominkach, kolumnach jak i ścianach, nadając im ciepłego, eleganckiego charakteru.

Efekt trawertynu na ścianie w modnym wnętrzu

Trawertyn zachwyca matową, porowatą strukturą oraz piękną, piaskową barwą. Pozwala uzyskać luksusowy, niebanalny efekt w każdym wnętrzu. Pomieszczenie przyozdobione trawertynem zyskuje spektakularny wydźwięk, zachowując przytulny i ciepły charakter. Doskonale sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Efekt trawertynu na ścianie przypadnie do gustu miłośnikom prostego, klasycznego zdobienia.

Efekt trawertynu – w kuchni, sypialni, a może w salonie?

Trawertyn dekoracyjny, np. Magnat Style Trawertyn, możesz zastosować niemal w każdym wnętrzu. Podkreśli piękno kominka, ściany w kuchni, w sypialni lub w salonie. Oryginalna struktura i barwa stworzą pałacowy, ekskluzywny charakter w każdym wnętrzu. Trawertyn doskonale zaprezentuje się w zestawieniu z jasnym i ciemnym umeblowaniem, szkłem i tkaninami w naturalnych kolorach ziemi.

Tynk dekoracyjny możesz zastosować we wnękach lub na wystających elementach ściany. Idealnie podkreśli obudowę kominka lub filarów. Trawertyn jest odporny na zmywanie oraz działanie bakterii i rozwój grzybów. Możesz nałożyć go w przestrzeni między meblami kuchennymi a blatem. Nada się także do ozdobienia powierzchni w łazience. Pięknie zaprezentuje się w połączeniu z lustrem i eleganckimi meblami łazienkowymi.

Tynk dekoracyjny Trawertyn

Kolorowy efekt trawertynu – jak go uzyskać?

Przed aplikacją trawertynu odpowiednio przygotuj ścianę – oczyść ją, odkurz i odtłuść. Następnie pomaluj powierzchnię farbą podkładową i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Przygotuj tynk – połącz proszek z wodą w ilości 0,4 litra na 1 kg masy i mieszaj do momentu uzyskania jednolitej masy. Pozostaw tynk na 30 minut w zamkniętym opakowaniu.

Jak zrobić na ścianie trawertyn? Na wyschniętą powierzchnię pierwszą, równomierną warstwę produktu. Pozostaw do całkowitego wyschnięcia na ok. 12 godzin. Przed nałożeniem drugiej warstwy namocz powietrznię przy użyciu wałka. Zaaplikuj warstwę trawertynu, a po chwili wygładź ją i wyżłób wzór pacą wenecką. Po uzyskaniu nieregularnego wzoru, pozostaw warstwę do wyschnięcia na kolejne 12 godzin.

Kiedy kolejna warstwa będzie sucha, zaaplikuj wałkiem bezbarwny lakier i pozwól mu schnąć przez 4 godziny. Jak uzyskać efekt trawertynu w wybranym kolorze? Nałóż na powierzchnię lakier barwiony pigmentem, wcierając go gąbką wraz z kierunkiem wyżłobień. Uzyskasz doskonałą imitację niezwykłego kamienia w wymarzonym odcieniu.