grunt czy farba podkładowa
Farba podkładowa czy grunt? Co pod tynk strukturalny?
20 marca 2020
Pokaż wszystkie

Jak urządzić gabinet w stylu angielskim?

Jak urządzić gabinet w stylu angielskim

Styl angielski w mieszkaniu to synonim wygody, luksusu i jakości w jednym. Gabinet w stylu angielskim może stanowić osobną przestrzeń lub być uzupełnieniem kompletnej aranżacji całego domu. Czym charakteryzuje się styl angielski – nowoczesny, wygodny w użytkowaniu, dopasowany do potrzeb wszystkich domowników?

Styl angielski we wnętrzach – charakterystyka, zalety

Cenisz sobie wygodne, dobrej jakości materiały i tekstylia, lubisz otaczać się luksusowymi i wyjątkowymi przedmiotami? Chcesz, aby Twoja życiowa przestrzeń pozytywnie wpływała na Twój nastrój, motywowała do pracy i działania? A może inspirują Cię uniwersalne i klasyczne wnętrza, które spotykasz w wytwornych teatrach, operze lub muzealnej sali? Świetnym pomysłem będzie dla Ciebie styl angielski. Nowoczesny wystrój i elementy wyposażenia mogą bezpośrednio nawiązywać do tradycji i historii, a przy tym nie przytłaczać i nie tworzyć sztucznych, nienaturalnych aranżacji.

Czym charakteryzuje się styl angielski? To klasyczne, proste meble, w jasnych, pastelowych kolorach lub w postaci czystej, nieskazitelnej bieli. Do tego eleganckie, stylowe okucia, ciekawe, unikatowe klamki, proste i klasyczne formy. W pomieszczeniach w stylu angielskim jest dużo światła, często spotyka się duże lustra, które optycznie powiększają pokój.

gabinet w stylu angielskim

Na podłodze znajdziesz lite deski lub klepki parkietowe. Do tego dywany w geometryczne wzory lub zdobione ornamentami, uszyte z miękkiej wełny i perfekcyjnie wykończone. Zasłony w stylu angielskim zamykają kompozycję, dopełniają ją – mogą być lekkie, zwiewne, niczym długie firany lub masywne, puszyste, pozwalające na relaks lub drzemkę w ciągu dnia.

W dobrze zaaranżowanym pomieszczeniu  znajdziesz pojemne meble, wygodny stół lub szerokie biurko. Fotele w stylu angielskim  charakteryzują się przyjemnym, tapicerowanym obiciem, mogą występować w różnych kolorach, na nich zwykle leżą poduszki, miękki koc, a całość dopełnia  smukły podnóżek.

Gabinet angielski – pomysły i inspiracje

Gabinet w stylu angielskim to odpowiedź na wiele różnych potrzeb i nawet bardzo odmienne gusta. Pracujesz najczęściej w domu? Potrzebujesz wygospodarować w mieszkaniu wygodne miejsce, by zebrać myśli, uporządkować dokumenty i codzienne materiały, a niekiedy przyjmować współpracowników?

Uniwersalny gabinet powinien pełnić kilka funkcji – po pierwsze, stwarzać wygodne i ergonomiczne miejsce do pracy. Krzesło lub fotel powinny być solidne, dopasowane wysokością do wzrostu właściciela lub mieć opcję regulacji. Krzesło może być klasyczne, drewniane, aby dawać stabilne oparcie użytkownikowi lub miękkie, dopasowane do potrzeb zdrowotnych właściciela.

gabinet angielski aranżacje

Do tego biurko – na właściwej wysokości, z przestrzenią na blacie na komputer, artykuły papiernicze, drukarkę i inne akcesoria biurowe, a przede wszystkim wygodne oparcie przedramion. By nie zaburzać elegancji i stylu, poszczególne elementy wyposażenia możesz ukryć w szafkach podłogowych lub nadbudowie powyżej biurka. W ten sposób zamaskujesz nawet niewielką niszczarkę do papieru lub pudełka z dokumentami.

Gabinet angielski wzbogaci stylowa, majestatyczna lampa podłogowa lub oświetlenie ustawione na biurku. Jeśli posiadasz dostatecznie dużą przestrzeń, wydziel w gabinecie miejsce do odpoczynku. Może to być pikowana kanapa, fotele w stylu angielskim z wysokim zagłówkiem i niewielki stolik kawowy, przy którym możesz przyjmować interesantów.

Gabinet w stylu angielskim – piękne ściany, unikatowe powierzchnie

gabinet w stylu angielskim aranżacje

Gabinet angielski jest jednocześnie piękny i prosty, a także przytulny i klimatyczny. Inwestując w dobre tkaniny, plusze, wełnę i aksamit na meblach i obiciach, uzupełnisz je idealnie wykończonymi ścianami. Możesz użyć klasycznej, uniwersalnej bieli, zdecydować się na odcienie beżu lub czekolady. Sprawdzą się pudrowe róże, które pięknie wydobędą solidne zasłony w stylu angielskim na wysokich karniszach, sięgające do samej ziemi.

Jeśli marzysz o czymś wyjątkowym, wybierz drobnoziarnisty tynk mineralny MAGNAT Style Trawertyn. To produkt w postaci sypkiej, który powstał na bazie naturalnego spoiwa wapiennego. Możesz użyć go dekorowania detali architektonicznych lub całych ścian. Właściwie zaaplikowany doskonale imituje naturalny trawertyn, ze wszystkim żłobieniami i unikalnymi nierównościami. Jest stosunkowo łatwy w pielęgnacji, czyszczeniu, a jego delikatny blask podnosi walory estetyczne każdego pomieszczenia – o szczegółach aplikacji dowiesz się z karty technicznej produktu. Udekoruj swój salon tak, jak lubisz i ciesz się trwałością i pięknem przestrzeni, w której przebywasz.