Ozdobny tynk Trawertyn MAGNAT kolory
17 października 2016
Trawertyn do dekoracji ścian
Trawertyn na ścianie w salonie w klasycznym stylu
22 listopada 2016
Pokaż wszystkie

Jak zrobić Trawertyn na ścianie?

Jak zrobić tynk Trawertyn na ścianie

Wykonanie dekoracyjnej ściany przy użyciu Trawertynu MAGNAT nie jest trudnym zadaniem i z pewnością poradzisz sobie z nim bez problemu. Pamiętaj jednak, aby przed przystąpieniem do pracy dokładnie zapoznać się z informacjami i wskazówkami podanymi na opakowaniu oraz poradami eksperta MAGNAT, który o tynku Trawertyn na ścianie wie wszystko.

Aby ściana ozdobiona Trawertynem MAGNAT prezentowała się wyjątkowo elegancko i gustownie postępuj zgodnie z zaleceniami. Przygotuj wszystkie niezbędne narzędzia, zabezpiecz podłogę i meble folią malarską i przygotuj odpowiednio ścianę do nakładania tynku.

Do wykonania dekoracyjnej ściany imitującej naturalny kamień potrzebujesz:

  • tynku Trawertyn MAGNAT
  • dowolnego Pigmentu Barwiącego MAGNAT Style i Lakieru Rustykalnego,
  • narzędzi – pacy weneckiej, wałka gąbkowego.

Sprawdź cenę LAKIERU RUSTYKALNEGO MAGNAT STYLE https://www.dekoratorium.pl/pl/Produkty/Efekty-dekoracyjne/Farby-strukturalne/MAGNAT-Style-Lakier-Rustykalny/p/000000000096011030

Sprawdź cenę PIGMENTU BARWIĄCEGO MAGNAT STYLE https://www.dekoratorium.pl/pl/Produkty/Efekty-dekoracyjne/Farby-strukturalne/MAGNAT-Pigment-Barwiacy/p/000000000096012833

Tynk do dekoracji ścian Trawertyn MAGNAT

Trawertyn na ścianie krok po kroku

  1. Przygotuj ścianę do tynkowania – musi być czysta, gładka, wolna od tłuszczu i kurzu. Nie mogą znajdować się na niej pozostałości po starych farbach czy tynkach. Zagruntuj powierzchnię ściany, którą chcesz pokryć Trawertynem.
  2. Przygotuj tynk Trawertyn – zmieszaj zawartość opakowania z odpowiednią ilością wody (proporcje podane na etykiecie). Wymieszaj dokładnie produkt aż uzyskasz jednolitą masę. Konsystencja powinna być gładka i przyczepna do narzędzi.
  3. Nakładaj Trawertyn na ścianę pacą wenecką, równomiernie go rozprowadzając i wygładzając. Pozostaw do wyschnięcia na około 12 godzin. Po tym czasie koniecznie zwilż ścianę pokrytą Trawertynem przy użyciu wałka gąbkowego.
  4. Nałóż drugą warstwę Trawertynu delikatnie wygładzając go pacą. Uformuj nieregularny wzór za pomocą krawędzi pacy trzymając ją pod kątem prostym.
  5. Przed całkowitym wyschnięciem tynku wygładź go starannie pacą wenecką.
  6. Po upływie 12 godzin możesz nanieść na ścianę pokrytą Trawertynem pierwszą warstwę Lakieru Rustykalnego MAGNAT. Przetrzyj go delikatnie gąbką i pozostaw do wyschnięcia na 4 godziny. Po tym czasie możesz ponownie pomalować Lakierem Rustykalnym zafarbowanym dowolnym Pigmentem Barwiącym MAGNAT.
  7. Umyj dokładnie wszystkie narzędzia.

Sprawdź cenę TYNKU STRUKTURALNEGO TRAWERTYN MAGNAT STYLE

Zapisz