Sypialnia w kolorach ziemi - modne farby do wnętrz
Sypialnia w kolorach ziemi, czyli modne farby do wnętrz
27 listopada 2019
Co na ścianę w kuchni zamiast płytek
Co na ścianę w kuchni zamiast płytek? Pomysł na ścianę między szafkami w kuchni
21 stycznia 2020
Pokaż wszystkie

Motyw natury we wnętrzach – o czym piszczy ściana z mchu?

Motyw natury we wnętrzach - ściana z mchu

Nietypowe pomysły na wnętrza to nie tylko designerskie meble i ręcznie robione dodatki. To także oryginalny i wyeksponowany w nietuzinkowy sposób motyw przyrody – ściana z mchu to modny element w każdym mieszkaniu. Pasuje do zabytkowych rustykalnych mebli, współgra z minimalizmem. Motyw natury na ścianie? Czemu nie!

Motyw natury – kamień bez kamienia

Pokój, w którym rośnie wiele roślin, to idealne miejsce do odpoczynku i relaksu po całym dniu pracy. Zielony kolor wokół pozwoli wyciszyć się twoim zmęczonym oczom. Wiele gatunków roślin oczyszcza powietrze, co przyczynia się do poprawy twojego stanu zdrowia, ułatwia zasypianie i nocny odpoczynek. Kwiaty i małe drzewka ubogacają wystrój wnętrza, sprawiają, że sypialnia lub salon stają się bardziej przytulne.

Jeśli marzysz o nietuzinkowej dekoracji na ścianie, pomyśl o stworzeniu ciekawej kompozycji ze sztucznego i prawdziwego mchu, który możesz ułożyć w dowolną formę, oprawiając ją w drewnianą lub metalową ramę. Żywy obraz może mieć różne kształty i rozmiary, możesz eksperymentować z rozmaitymi, wielobarwnymi roślinami. Ściana z mchu sztucznego może przypominać mozaikę z kolorowych kamieni. Może stanowić wyłączny element dekoracyjny lub wpisywać się w cały zestaw obrazów i fotografii na dużej, patchworkowej powierzchni.

ściana z mchu sztucznego

Ściana z mchu sztucznego nie wymaga podlewania i pielęgnacji, można ją wykorzystać jako trening przed posadzeniem w pełni żywego ściennego ogrodu. Dzięki zróżnicowanym odcieniom zielonego koloru, obraz może mienić się pod różnym kątem i sprawiać wrażenie trójwymiarowego. Zielone ściany ze sztucznego mchu, w biurach i prywatnych domach, to niezwykle popularny dodatek, który nie wymaga dużo wysiłku, a pozwala osiągnąć spektakularne efekty.

Ściana z sztucznego mchu – coś dla zapominalskich

W twoim domu królują jedynie sukulenty i kaktusy? Zapominasz o regularnej pielęgnacji i często wyjeżdżasz? Ściana z mchu – sztucznego lub prawdziwego – to odpowiedź na Twoje potrzeby. Zielone ściany, zwłaszcza te wykonane z tworzywa imitującego prawdziwe kwiaty i rośliny, nie potrzebują niczego, poza regularnym odkurzaniem. Żywe obrazy to też niewielki wydatek energetyczny – wielu gatunkom wystarczy wilgoć pobierana z powietrza, inne wymagają kilkurazowego nawilżania w miesiącu spryskiwaczem z czystą wodą.

Motyw natury na ścianie możesz jeszcze rozwinąć i wzbogacić. Między mchy posadź rośliny, które samodzielnie chłoną wodę przy pomocy liści. Wybierz takie, których nie trzeba dodatkowo moczyć lub podlewać. Część z nich może swobodnie zwisać, dając jeszcze większe wrażenie przestrzeni i wielowymiarowości. To wygodna alternatywa w pokojach, w których brakuje miejsca na parapetach lub są nietypowe wymiary i kształty ścian.

Aranżacja naturalnej ściany z trawertynem

Modne pomysły na wnętrza to także umiejętne łączenie kilku technik i motywów dekoracyjnych. Zielone ściany niesamowicie prezentują się na tle surowego tynku mineralnego, który przypomina klasyczny, nieobrobiony kamień. Trawertyn Magnat Style to drobnoziarnisty tynk mineralny, który pozwala na niemal idealne odwzorowanie prawdziwego kamienia, ze wszystkimi jego wżerami i ubytkami. Oryginalny trawertyn występuje w kolorze białym, ale można go barwić powierzchniowo Lakierem Rustykalnym Magnat Style i
Pigmentem barwiącym.

Sztuczny mech na ścianie

Plusem połączenia motywu przyrody na ścianie z kamieniem jest fakt, że pomieszczenie nabiera głębi, daje uczucie spokoju i relaksu domownikom. Ponadto takie zestawienie jest łatwe do skomponowania z pozostałymi dodatkami. Trawertyn, który w prosty sposób wyczyścisz i zmyjesz z niego zabrudzenia, pozwala „oddychać” ścianom i jest odporny na działanie bakterii i grzybów. Mech wychwytuje wilgoć z powietrza, co przy właściwym zaplanowaniu kolekcji roślin pomoże uzyskać naturalny i samowystarczalny pochłaniacz wilgoci.

dekoracyjny mech na ścianie

Obrazy z mchu to nie tylko ciekawy i innowatorski gadżet we współczesnych pomieszczeniach. To także rozwiązanie w przypadku braku parapetów, wysokich ścian, które trudno zagospodarować oraz w domu, w którym mieszkają zwierzęta. To także bezpieczeństwo i wygoda, gdy masz małe dzieci. Zawieszone na ścianach naturalny obrazy pozostają poza zasięgiem dziecka. Nie trzeba ich podlewać, nie wymagają specjalnego światła i skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. To pomysł, który pokocha cała twoja rodzina i który zachwyci Twoich przyjaciół! Nadaj tym obrazom odpowiednią oprawę i tło, używając do tego np. Trawertyn Magnat Style i stwórz niepowtarzalne wnętrze.