Wnętrza w stylu włoskim – sprawdź jak je urządzić
Wnętrza w stylu włoskim – sprawdź jak je urządzić
16 września 2019
łazienka w stylu rustykalnym
Łazienka w stylu rustykalnym – wykorzystaj efekt trawertynu
24 października 2019
Pokaż wszystkie

Ściana w jadalni – a może tynk strukturalny z efektem trawertynu?

dekoracyjna ściana w jadalni

Ściana w kuchni jest szczególnie narażona na niekorzystne warunki i zabrudzenia. Wilgoć, tłuszcz i wysoka temperatura mogą skutecznie zniszczyć nieodpowiednio zabezpieczone powierzchnie. Przy wyborze materiałów wykończeniowych względy praktyczne są najważniejsze. Nie oznacza to jednak, że estetyka musi zostać pominięta. Połącz funkcjonalność i niebanalny design. Sprawdź, jakie materiały wykończeniowe sprawdzą się najlepiej w pomieszczeniu kuchennym.

Ściana w jadalni – akcent, który ma znaczenie

Wiele osób zastanawia się, jak wykończyć ścianę nad stołem w kuchni. To pomieszczenie jest szczególnie narażone na zabrudzenia, warto więc zdecydować się na materiał odporny na częste zmywanie. Ściany możesz oczywiście pomalować na wybrany kolor specjalistyczną farbą lub pokryć je tapetą. Jeśli jednak szukasz niestandardowych rozwiązań, możesz wyróżnić jedną z powierzchni i ozdobić ją wyjątkowym materiałem. W tym celu doskonale sprawdzają się tynki strukturalne w różnorodnych kolorach, strukturach i wykończeniu.

Tynk trawertyn w jadalni

Jedna ściana w jadalni pokryta tynkiem strukturalnym pięknie wyróżni się na tle pozostałych. Może stanowić ozdobę samą w sobie w zależności od wykończenia, które wybierzesz. Zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i tradycyjnych, doskonale sprawdza się tynk imitujący kamień. Trawertyn pomoże stworzyć w kuchni ciepły, domowy klimat, wnętrze nabierze elegancji i oryginalnego design’u.

Trawertyn ma szerokie zastosowanie w każdej kuchni. Nie warto jednak stosować go na całą powierzchnię – w nadmiernej ilości może przytłoczyć pomieszczenie. Jeśli chcesz zastosować tynk strukturalny w kuchni, wybierz jedną ścianę, która będzie stanowić niebanalny akcent we wnętrzu.

Ściana w jadalni – aranżacja. W jakim miejscu i jak ją zastosować?

Jak wykończyć ścianę nad stołem w kuchni? Trawertyn sprawdzi się tu doskonale. Zazwyczaj ściana, przy której znajduje się stół, jest główną powierzchnią dekoracyjną. Warto więc odpowiednio ją zagospodarować i stworzyć z niej idealne tło dla obrazów czy półek. Ściana przy stole w jadalni zyska nowy wymiar i nada wnętrzu niespotykany, ciepły klimat.

Pięknie zaprezentuje się również trawertynowa boczna ściana w jadalni. Aranżacja przestrzeni nie zawsze musi skupiać się na powierzchniach głównych. Być może w Twojej kuchni na większą uwagę zasługują ściany, które nie są mocno wyeksponowane. Postaw na delikatny akcent, który subtelnie podkreśli przestrzeń pod oknem.

Tynk strukturalny na ścianie w jadalni

Jeśli szukasz rozwiązania na ściany między blatem a szafkami, trawertyn sprawdzi się tu doskonale. Jest odporny na zmywanie i działanie grzybów i bakterii. Imitacja kamienia w tej przestrzeni jest ostatnimi czasy niezwykle modna. Zwyczajne kafelki możesz śmiało zastąpić tynkiem strukturalnym.

Jak wykończyć ścianę? Efekt trawertynu w praktyce

Zdecydowałeś się na efekt trawertynu? Chcesz, by twoja ściana przy stole w jadalni zyskała nowy wygląd? Czas na działanie!  Zaopatrz się w farbę podkładową, Efekt dekoracyjny, np. Magnat Style Trawertyn, pigment barwiący i lakier, który zabezpieczy całość. Przygotuj ścianę – oczyść ją, odkurz i odtłuść. Następnie pomaluj powierzchnię farbą podkładową i pozostaw do wyschnięcia. Przygotuj tynk według instrukcji podanej na opakowaniu.

Tynk dekoracyjny trawertyn - DROBNOZIARNISTY TYNK MINERALNY

Nałóż pierwszą warstwę trawertynu, wygładź i pozostaw do wyschnięcia na 12 godzin. Po upływie wyznaczonego czasu zmocz ścianę i zaaplikuj kolejną warstwę struktury. Kilka minut po nałożeniu drugiej warstwy wygładź powierzchnię i przy pomocy pacy weneckiej uformuj nieregularny wzór. Przed całkowitym wyschnięciem po raz kolejny wygładź powierzchnię i pozostaw na 12 godzin do wyschnięcia.

Sucha powierzchnię pokryj lakierem bezbarwnym Lakier Rustykalny Magnat Style i pozostaw do wyschnięcia na ok. 4 godziny. Jeśli zależy ci na konkretnym kolorze trawertynu, użyj zabarwionego wcześniej Lakieru Rustykalnego Magnat Style i wcieraj go zgodnie z kierunkiem wżerów. Następnie usuń nadmiar produktu. Możesz cieszyć się doskonałą imitacją naturalnego kamienia.