łazienka w stylu rustykalnym
Łazienka w stylu rustykalnym – wykorzystaj efekt trawertynu
24 października 2019
Motyw natury we wnętrzach - ściana z mchu
Motyw natury we wnętrzach – o czym piszczy ściana z mchu?
27 listopada 2019
Pokaż wszystkie

Sypialnia w kolorach ziemi, czyli modne farby do wnętrz

Sypialnia w kolorach ziemi - modne farby do wnętrz

Sypialnia to odpoczynek, relaks, miejsce wyciszenia i uspokojenia myśli po całym dniu pracy i obowiązków. Warto ją urządzić w taki sposób, by odpowiadała gustom domowników, a jednocześnie pomagała w osiągnięciu stanu spokoju i szczęścia. Naturalne barwy, kolory ziemi – to idealne rozwiązanie, które wykorzystasz w przypadku różnych aranżacji, niezależnie od wielkości i kształtu sypialni.

Kolory ziemi – paleta

Chociaż z pozoru kolory ziemi mogą kojarzyć się jedynie z mdłymi, przytłumionymi odcieniami szarości, beżu lub brązu, sypialnia w kolorach ziemi wcale nie musi być nudna i pozbawiona charakteru. Czerpanie z barw natury pozwala sięgnąć do odległych kontynentów i odszukać nietypowe aranżacje do domowych wnętrz. Barwami, które sprawdzą się w sypialni, będą wszystkie odcienie brązu i beżu – od głębokiej, ciemnej czekolady, przez wszystkie odcienie brunatnych, beżowych i szarych skał, po delikatne piaskowe tonacje.

W wielu kulturach motyw natury w mieszkaniu jest obowiązkowy – kolor ścian lub mebli jest inspirowany daną szerokością geograficzną, panującą w niej temperaturą, a niekiedy także porą roku. Wystrój sypialni lub salonu odpowiada zmieniającym się kolorom roślin, drzew, współgra z pogodą lub bezpośrednio nawiązuje do najważniejszych świąt i obrzędów.

Dawniej sypialnie młodych małżeństw dekorowano w jasnych odcieniach, co miało symbolizować narodziny nowego porządku. Odcienie białego, kremowego i żółtego stanowiły nawiązanie do wiosennego, radosnego słońca.

Salon w kolorach ziemi

Kolory ziemi to także wielorakie odcienie czerwieni, miedzi, które znaleźć można na pustyni, w odległych zakątkach gór i niedostępnych skałach. Przeplatają się z zielenią drzew, a nawet granatowym i fioletowym zabarwieniem kryształów górskich, ametystów lub intensywną pomarańczową barwą agatów. Modne farby do wnętrz idealnie oddają te połączenia, dzięki czemu jesteś w stanie osiągnąć w sypialni harmonię i równowagę.

Sypialnia w ciepłych kolorach

Sypialnia w kolorach ziemi – to rozwiązanie zarówno dla fanów gadżetów, dodatków i wyszukanych detali, jak i miłośników minimalizmu. Nie jesteś skazany na monotonię, gdyż kolory ziemi – paleta wielu barw i różnej gradacji – może zostać użyta na niemal każdej powierzchni. Drewniana lub kamienna podłoga będzie przypominać las, drzewa, skały lub górskie szczyty. Po naturalnych materiałach przyjemnie jest chodzić bosymi stopami, co w sypialni stanowi niewątpliwą przewagę.

Sypialnia w ciepłych kolorach

Do tego ściany – modne farby do wnętrz to odcienie szarości, grafit, butelkowa zieleń – w sypialni ciemne, odważne kolory sprawdzą się wyśmienicie. Na intensywnych powierzchniach dobrze wyeksponujesz obrazy, rodzinne zdjęcia i zawiesisz niewielką półkę na książki. Sypialnia w ciepłych kolorach to także połączenie różnych faktur i materiałów – ścianę za łóżkiem możesz ozdobić przy pomocy kolorowej tapety, imitującej las lub kamienie.

Natura w pomieszczeniu – trawertyn na ścianie

Chcesz przemycić naturę do swojej sypialni? Oryginalnym i bardzo stylowym rozwiązaniem będzie też wykorzystanie imitacji trawertynu – drobnoziarnistego tynku mineralnego Trawertyn Magnat Style, który jest wyprodukowany na bazie naturalnego spoiwa wapiennego. Nakładając go na ścianę, uzyskasz naturalny wzór kamienia, ze wszystkimi jego wżerami i ubytkami. Przy pomocy Lakieru Rustykalnego Magnat Style oraz odpowiedniego Pigmentu możesz zabarwić trawertyn na kilkanaście różnych odcieni, dopasowując efekt końcowy do całości aranżacji. Co ważne, trawertyn pozwala ścianie oddychać, jest odporny na działanie grzybów i pleśni, co jest szczególnie istotne w sypialni.

Natura w pomieszczeniu – trawertyn na ścianie

Jeśli masz wątpliwości czy sypialnia w kolorach ziemi to wybór dla ciebie – nie musisz się  dłużej zastanawiać. To uniwersalna gama kolorów i struktur, które możesz dowolnie łączyć i – jeśli będziesz miał ochotę – równie często zmieniać. Wykorzystanie Trawertynu Magnat Style to wygodna baza, z którą zestawisz różne style mebli i wyposażenia. Naturalne barwy w mieszkaniu, a zwłaszcza w sypialni, wpłyną na twój komfort życia i pomogą zrealizować nawet najbardziej wyszukane aranżacje!