Tynkowanie ścian tynkiem mineralnym drobnoziarnistym
Wybieramy tynk na ścianę: parametry i specyfika tynku mineralnego drobnoziarnistego
29 października 2018
Tynk strukturalny na trzy sposoby
Tynk strukturalny na trzy sposoby – przedpokój, sypialnia, łazienka
11 stycznia 2019
Pokaż wszystkie

Trawertyn na ścianie – 3 niebanalne pomysły na tynk strukturalny do kuchni

trawertyn na ścianie w kuchni pomysł na tynk strukturalny do kuchni

Kuchnia jest jednym z najważniejszych miejsc w domu. Oprócz wyboru pięknych, modnych mebli i dodatków, kluczową sprawą przy wykańczaniu tego pomieszczenia jest wybór odpowiednich materiałów na ściany. Jednym z najlepszych i najmodniejszych rozwiązań jest trawertyn lub jego imitacja w postaci tynku strukturalnego. Nadaje mnóstwo ciepła i elegancji w każdym wnętrzu. Dowiedz się, jak w ciekawy sposób wykorzystać trawertyn w kuchni i w jakich miejscach sprawdzi się najlepiej.

Oryginalny trawertyn czy tynk strukturalny?

Trawertyn jest jednym z najpiękniejszych kamieni, który doskonale sprawdza się w pomieszczeniu kuchennym ze względu na swoją trwałość, odporność na zarysowania, uderzenia i zmienność temperatury. Nie każdy może pozwolić sobie na wykończenie kuchni oryginalnym trawertynem. W takim przypadku z pomocą przychodzi tynk strukturalny do kuchni i innych pomieszczeń, np. Magnat Style Trawertyn – Drobnoziarnisty tynk mineralny, wyprodukowany na bazie spoiwa wapiennego.

Tynk dekoracyjny trawertyn

Produkt ten świetnie imituje naturalny kamień, z zachowaniem jego charakterystycznych ubytków i wżerów. Z jego pomocą możesz nadać pomieszczeniu nowe życie i całkowicie odmienić wnętrze. Gdzie tynk strukturalny w kuchni będzie prezentował się najlepiej?

Trawertyn na ścianie w kuchni między blatem a szafkami

Płytki koło kuchenki lub zlewu to najpopularniejsze rozwiązanie w większości kuchni. Jeśli pragniesz w ciekawy sposób udekorować ścianę między blatem a szafkami, ale nie chcesz inwestować w kamienne płytki, zdecyduj się na tynk strukturalny. Imitowany trawertyn na ścianie w kuchni prezentuje się równie pięknie, jak naturalny kamień. Produkt określa się jako trwały, odporny na wilgoć i prosty w czyszczeniu. Doskonale sprawdzi się między blat a szafki kuchenne, nadając wnętrzu oryginalny styl.

tynk strukturalny do kuchni trawertyn w kuchni

Trawertyn w kuchni – okładzina wyspy kuchennej

Tynk-trawertyn w kuchni doskonale podkreśli także wyspę kuchenną, na którą zabrakło ci pomysłu. Rozwiązanie sprawdzi się zarówno wtedy, gdy na wyspie znajduje się zlewozmywak, jak i wtedy, kiedy stanowi jedynie dodatkową przestrzeń do przygotowywania posiłków. Tynk imitujący trawertyn jest odporny na zmywanie i nie ulega zniszczeniu pod wpływem wody.

trawertyn w kuchni

Nada twojej wyspie dekoracyjny, elegancki efekt. Warto pamiętać, że prawdziwy trawertyn jest dość ciężkim, masywnym kamieniem, wymagającym zastosowania wzmocnień np. na powierzchni bocznej wyspy. Dużym plusem tynku imitującego trawertyn jest możliwość uzyskania niesamowitego efektu bez konieczności stosowania dodatkowych zabezpieczeń.

Tynk strukturalny w kuchni: akcenty i detale

Tynk dekoracyjny – trawertyn w kuchni sprawdzi się jako dekoracja w postaci lekkiego, subtelnego akcentu. Możesz nałożyć go na określony fragmenty ściany, podkreślić nim kolumnę podporową w kuchni lub stworzyć własne wzory, żłobiąc w nim charakterystyczne ubytki wedle uznania. Trawertyn nadaje każdemu wnętrzu elegancji i luksusowego wydźwięku, dlatego warto umieścić go w swojej kuchni, chociażby w postaci małego, przyciągającego wzrok detalu. Wszak to właśnie niepozorne akcenty stanowią przysłowiową „kropkę nad i” w aranżacji najpiękniejszych wnętrz.