Trawertyn na ścianie w salonie, aranżacja Magnat
Trawertyn na ścianie w salonie – subtelna wersja
23 maja 2018
klatka schodowa z tynkiem strukturalnym trawertyn
Klatka schodowa jak pomalować? Trawertyn na klatce schodowej
4 września 2018
Pokaż wszystkie

Trawertyn w łazience a może efekt trawertynu? Tynk strukturalny do łazienki

trawertyn w łazience

Czy w łazience sprawdzą się tylko i wyłącznie płytki? Niekoniecznie. Coraz popularniejsze staje się tynk strukturalny do łazienki. Chcesz dowiedzieć się, czy trawertyn w łazience to dobry pomysł? Czytaj dalej.

Trawertyn w łazience, a może efekt trawertynu?

Ten kamień cieszy się długą historią. Jego urodę doceniali już starożytni Grecy używając go do wyrobu posągów i waz. Obecnie z trawertynu wytwarza się elementy dekoracyjne do domów i mieszkań. Swoją popularność kamień zawdzięcza wyjątkowym, stonowanym barwom, które sprawiają, że jest uniwersalną ozdobą.

tynk strukturalny do łazienki

Wiele osób chce wykorzystać piękno naturalnego kamienia, jakim jest trawertyn. Łazienka wyłożona takimi płytkami wygląda niepowtarzalnie. Niestety, jego cena często okazuje się zbyt wysoka. Płytki z naturalnego trawertynu są stosunkowo drogie. Dodatkowo ich transport i położenie dokładają kolejne klocki do piramidy zniechęcającej ludzi do wykorzystania tego efektu w swoich wnętrzach.

Z pomocą przychodzą producenci tworzący tynki dekoracyjne, takie jak na przykład System Trawertyn Magnat Style. Nakładanie takich tynków nie jest trudne, nie potrzeba do tego specjalistycznej wiedzy, ani wyszukanych narzędzi. Praktycznie każdy może we własnym zakresie odmienić swoje ściany używając tego typu produktów.

Efekt, który możesz uzyskać jest bardzo zbliżony do naturalnego kamienia. Tak samo jak on, posiada charakterystyczne wżery i ubytki. Szczególnie korzystnie prezentuje się w łazienkach, korytarzach i na klatkach schodowych.

Tynk Trawertyn do łazienki

Łazienka rustykalna czy łazienka romantyczna? Poznaj tynk strukturalny do łazienki

Większość osób stara się, aby ich salony, kuchnie czy sypialnie miały niepowtarzalny charakter, były przytulne, dobrze wyposażone i po prostu ładne. W łazience często stawia się na czysto praktyczne cechy: ergonomię, dobre oświetlenie i łatwość utrzymania higieny. Ale czy to musi oznaczać rezygnację z walorów estetycznych tego pomieszczenia?

Oczywiście, że nie. Łazienka tak samo, jak każde inne pomieszczenie powinna posiadać swój styl. Ostatnio popularny stał się wygląd nowoczesny z minimalistycznymi dodatkami i industrialnym wykończeniem. Ale nie każdy będzie dobrze czuł się w takim wnętrzu.

Jeśli jesteś zwolennikiem pastelowych barw, naturalnych materiałów i nawiązań do natury, urządź swoją łazienkę w stylu romantycznym lub rustykalnym. Wystarczy umiejętny dobór materiałów wykończeniowych, dodatków i tkanin, by twoja łazienka stała się przytulnym zakątkiem.

Pierwszym krokiem do urządzenia łazienki rustykalnej lub romantycznej jest wybór materiałów i kolorów. Tynk strukturalny do łazienki sprawdzi się tutaj doskonale. Posiada strukturę naturalnego kamienia, który doskonale pasuje do takich aranżacji. Aby uzyskać pełny efekt, wzbogać ją dodatkami w pastelowych kolorach.

Trawertyn w łazience – jakie kolory wybrać?

Planując użycie tynku imitującego trawertyn do łazienki masz do wyboru szeroką paletę barw. Możesz również  wybrać między odcieniami bardziej nasyconymi lub stonowanymi. To zależy od tego, ile barwnika użyjesz do przygotowywania tynku.

Trawertyn do łazienki - kolory

Większość dostępnych kolorów to delikatne szarości, popiele i beże. Takie barwy pasują do każdego wnętrza, są neutralne i niezwykle eleganckie.

Jeśli chcesz ożywić swoją łazienkę, możesz wybrać odcienie złota, zieleni lub różu. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić. Dobrym pomysłem jest nałożenie tynku w takich kolorach na jedną ścianę lub jej fragment. Szczególnie jeśli pomieszczenie jest niewielkie.