Brązowa farba do ścian
Zainspiruj się naturą – brązowa farba do ścian
13 sierpnia 2019
dekoracyjna ściana w jadalni
Ściana w jadalni – a może tynk strukturalny z efektem trawertynu?
23 października 2019
Pokaż wszystkie

Wnętrza w stylu włoskim – sprawdź jak je urządzić

Wnętrza w stylu włoskim – sprawdź jak je urządzić

Mieszkanie w stylu włoskim to połączenie subtelnej elegancji i nowoczesności. Odznacza się prostotą oraz zrównoważeniem stylów i kolorów. Styl włoski to łagodne, delikatne przejścia między odcieniami i dobrej jakości dodatki. W jaki sposób urządzić wnętrza w stylu włoskim, by było funkcjonalne i dawało komfort wszystkim domownikom?

Mieszkanie w stylu włoskim – o czym powinieneś pamiętać?

Urządzenie idealnego mieszkania nie musi być trudne. Wystarczy, że wybierzesz styl, który będzie spełniał Twoje potrzeby i łączył gusta każdego mieszkańca domu. Uniwersalnym rozwiązaniem może być mieszkanie w włoskim stylu – klasyczny, wykorzystujący style i właściwości różnych epok, a przy tym spokojny, stonowany, dający wrażenie ładu i spokoju. Mieszkanie w włoskim stylu dość łatwo zrealizować – nie potrzebujesz wyszukanych, ekstrawaganckich dodatków. Możesz poruszać się w określonej gamie kolorystycznej, stosować gradację barw i używać sprawdzonych materiałów.

Mieszkanie w stylu włoskim oznacza jakość i prostotę w jej najlepszym wydaniu. Salon w stylu włoskim może mieć kamienną, marmurową podłogę. Jeśli kochasz drewno, dębowe deski lub egzotyczne podłogi możesz połączyć z prostymi, minimalistycznymi meblami. To także zamiłowanie do jasnych kolorów. Dopasuj jasną, kremową kanapę, ułóż na niej białe, beżowe i szare poduszki, zarzuć miękki i puchaty koc lub pled z grubych oczek z miękkiej wełny.

Mieszkanie w stylu włoskim – o czym powinieneś pamiętać?

Łazienki w stylu włoskim wprowadzają w klimat szyku i wytworności. Zainwestuj w beżowe lub pudrowe płytki. Możesz też wybrać białe ściany i podłogę i wzbogacić się dodatkami wykonanymi z mosiądzu, żelaza czy drewna. Łazienka może odznaczać się wytworną elegancją – złote lampy, ramy lustra czy geometryczna podłoga z płytek da wrażenie, jakbyś był w pałacu.

Kolejnym ważnym pomieszczeniem w domu jest kuchnia – styl włoski odznacza się wytwornymi, jasnymi meblami, które zdobią gustowne, bogato rzeźbione uchwyty lub rączki. Możesz też dobrać meble, które imitują starodawne kredensy – mają kunsztowne żłobienia, przypominające dawne dworskie wyposażenie dobrze sytuowanych rodzin. Styl włoski to także przestrzeń – szeroki stół, wysokie ściany, miękkie firany i optycznie powiększające wnętrze dodatki. W kuchni powinny królować złocone lub koronkowe talerze, duże kieliszki i oryginalnie zaprojektowane sztućce.

Wnętrza w stylu włoskim – idealne ściany i perfekcyjne meble

Aby osiągnąć idealną przestrzeń dla Twojej rodziny, musisz zacząć od odpowiedniego wykończenia ścian, sufitów i podłóg. W przypadku tych ostatnich, postaw na solidne i sprawdzone materiały – jeśli nie chcesz inwestować w prawdziwy kamień, możesz ułożyć szerokie płytki, które będą imitować wymarzony kruszec. Trwała podłoga to komfort użytkowania – we włoskich wnętrzach sprawdzi się dąb, buk, ciemne drewno egzotyczne lub bogato wybarwiony palisander. Możesz wybrać matowe wykończenie lub nadać podłodze wysoki połysk. Dzięki temu szybko uzyskasz styl włoski w swoim mieszkaniu.

Wnętrza w stylu włoskim – idealne ściany i perfekcyjne meble

Dobrym pomysłem we włoskiej sypialni lub salonie jest wykonanie na ścianach imitacji szlachetnego kamienia, np. trawertynu. W tym celu będzie Ci potrzebny dobrej jakości tynk mineralny, np. MAGNAT STYLE Trawertyn, wytworzony na bazie spoiwa wapiennego. Właściwie zaaplikowany w pełni odwzorowuje naturalny kamień, ze wszystkimi jego żłobieniami, wżerami i ubytkami. Dobrze występuje nie tylko na ścianach pokoju – możesz nim udekorować ścianę kominkową, kolumny w salonie lub wybraną ścianę w łazience.

Jeśli chciałbyś wybrać bardziej kolorowe wnętrze, przygotowany tynk mineralny możesz wybarwić na dowolnie wybrany kolor lub odcień. Służy do tego pigment barwiący MAGNAT STYLE, którym możesz zmieniać kolor farb strukturalnych i tynków. Występuje w kilkudziesięciu różnych odcieniach, dlatego możesz eksperymentować i zmieniać wystrój do woli. Pigment barwiący MAGNAT STYLE i tynk mineralny MAGNAT STYLE Trawertyn to produkty, dzięki którym osiągniesz oryginalny efekt na swojej ścianie.

Aby nie przytłoczyć pomieszczenia nadmiarem elementów, do dekoracji tynkiem mineralnym lub wzorzystą, geometryczną tapetą wybierz jedną wybraną płaszczyznę. Pamiętaj, aby główny akcent wyrażał się w jednym miejscu, np. podłodze lub ścianie – pozostałe elementy niech będą gładkie i łagodnie dopełniają całość. Tak zaplanowany salon lub kuchnia w włoskim stylu to klucz do sukcesu. Mieszkanie w włoskim stylu spełni Twoje marzenia i pozwoli Ci cieszyć się gustownym wnętrzem przez lata!